Vláda bude jednat o vyčištění Ralska i nadále

Vláda zatím nerozhodla o dokončení asanace bývalého vojenského prostoru Ralsko. Přestože tento bod byl v programu pondělního jednání, kabinet jeho projednávání přerušil. Ministerští úředníci mají měsíc na to, aby si navzájem vyjasnili své názory. Dotčená ministerstva, tedy obrana, vnitro, životní prostředí a ministerstvo pro místní rozvoj udělají připomínkové řízení. Pak by o asanaci Ralska měl kabinet jednat znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenská základna | Foto: Armáda ČR

Očišťování bývalého vojenského prostoru začalo už v roce 93. Okresní úřad ale teď požádal vládu o anasaci dalších 3 500 hektarů. Ministr obrany Jaroslav Tvrdík k tomu Radiožurnálu v pondělní Otázce dne řekl: "Vedeme debatu jen o tom, kdo by to měl dělat. V roce 1993 se toho, přesto, že to do kompetence armády nespadá, ujala armáda. Očista prostoru probíhala v působnosti našeho 60. pyrotechnického praporu. Tohle by mělo mít v kompetenci Ministerstvo vnitra a podle nových platných zásad by na to měly být najímány civilní firmy. Vláda si je vědoma toho, že tato situace není jednoduchá, a proto navrhuje pokračovat v očistě v působnosti resortu obrany a v roce 2003 už budeme vést debatu o tom, jestli to má být vedeno přes ministerstvo vnitra na civilní subjekty anebo zda ještě bude pokračovat Armáda České republiky."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Tvrdík o Ralsku

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme