Vláda bude v létě debatovat o drogách

Česko čeká debata o drogách. Vicepremiér Petr Mareš během 14 dnů předloží do vlády materiál, který mění přístup k marihuaně. Nebude sice legalizovaná, ale bude se tolerovat. Marihuanu cestou do vlády zdržela reforma veřejných peněz. "Věřte mi nebo ne, ale vláda měla v průběhu posledního měsíce na programu jednání většinou jiná témata, tedy veřejné finance," vysvětluje vicepremiér Petr Mareš a zároveň naznačuje, jakou šanci má jeho návrh: "Já se domnívám, že vláda je podobně jako jednotlivé politické strany a poslanecká sněmovna rozdělena zhruba na půl."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogová závislost | Foto: Jan Rosenauer

Vicepremiér chce, aby bylo v zákoně stanoveno, že do 250 cigaret marihuany neje o trestný čin. Kdo jich bude mít u sebe víc, půjde do vězení. Tuto hranici ale odmítají policisté a soudci.

Každopádně tolerantní přístup k marihuaně je patrný takřka v celé Evropě. "Velká většina zemí v Evropské unii v poslední době přijala zákonná a podzákonná opatření, aby k jakési přemrštěné kriminalizaci hlavně uživatelů konopných drog nedocházelo," tvrdí doktor Viktor Mravčík, podle kterého si na volnější přístup k marihuaně postupně zvykají také naši soudci.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme