Vláda bude zřejmě moci prodávat vojenský materiál bez prostředníků

Vydávání licencí na obchodování s municí v Česku se pravděpodobně zpřísní. Vláda chce prosadit i možnost, aby vojenský materiál mohla prodávat bez prostředníků. Zbraně nebo munici dosud takto mohla jen nakupovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD

Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD | Foto: Filip Jandourek

Změnu zavede novela zákona o zahraničním obchodu, kterou dnes schválili ministři. Podle šéfa resortu průmyslu a obchodu Jana Mládka z ČSSD se také zpřísní vydávání licencí.

„Vrátíme se opět k tomu, že licence budou vydávány pouze na pět let, a nikoliv na dobu neurčitou, a budou vyšší správní poplatky za tyto licence, což bude umožňovat státu lepší kontrolu v této oblasti,“ řekl ministr.

Novelu ještě musí schválit parlament a podepsat prezident.

Nová úprava podle Jana Mládka souvisí i s výbuchy v muničním skladu ve Vrběticích, ale spíše vzdáleně. „Zásadní novelizace budou předloženy do poloviny tohoto roku,“ dodal.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme