Vláda chce odškodnit klienty kampeliček

Vláda potřetí předloží Poslanecké sněmovně návrh zákona na výplatu klientů zkrachovalých kampeliček prostřednictvím dluhopisů v objemu šesti miliard korun a splatností 20 let. Uvedl to v pořadu televize Prima Nedělní partie premiér Miloš Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Znamená to 300 miliónů z rozpočtu ročně, zatímco opozice navrhla vyplatit celých šest miliard z rozpočtu jednorázově, dodal premiér a připomněl,že by to znamenalo omezit jiné výdaje. „Při napjatém rozpočtu nemůžeme vydat šest miliard najednou, dodal Zeman. Podobné řešení bylo použito například při dluhopisovém programu na úhradu škod způsobených suchem.

Předseda opoziční KDU-ČSL Jan Kasal se však domnívá, že tento mimořádný výdaj by měl být uhrazen mimořádnými příjmy. Ideální by podle něho bylo vyplacení klientů kampeliček s využitím části příjmů z prodeje telekomunikačních licencí na síť UMTS. „Pokud bude vládní návrh tak špatný jako dva předešlé, tak ho nepodpoříme, dodal Kasal. Oba politici se ale shodli, že klienty kampeliček je nutné odškodnit a že musí k tomuto odškodnění dojít co nejrychleji.

Poslanecká sněmovna už vládní návrh dvakrát odmítla. Naopak opakovaně požádala vládu, aby do konceletošního roku vyplatila klienty zkrachovalých družstevních záložen. Finance by podle usnesení sněmovny měla vláda získat z finanční skupiny Konsolidační banky.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme