Vláda chce v příštím roce nabrat přes dvanáct tisíc nových státních zaměstnanců

Vláda chce v roce 2016 přijmout 12 300 nových státních zaměstnanců. Zjistila to Česká televize z návrhu rozpočtu, kterým se vláda bude zabývat ve středu. Výdaje na státní zaměstnance se tak zřejmě zvýší o téměř deset miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nejvíc nových lidí, šest tisíc, nastoupí do školství. Důvodem jsou silné ročníky a nedostatek vyučujících hlavně na prvním stupni.

„Školy budou mít dostatek prostředků na školní psychology, speciální pedagogy. Na zajištění kvality výuky,“ řekla České televizi ministryně školství Kateřina Valachová za ČSSD, na co peníze z rozpočtu půjdou.

Výdaje na nové pracovníky ve školství jsou naplánované na zhruba miliardu a půl korun.

Stát chce příští rok nabrat taky nové hasiče, vojáky, policisty nebo úředníky. Například na vnitro nastoupí dva a půl tisíce nových zaměstnanců.

„Z toho čísla 2500 lidí je 1100 lidí směrem k migraci, 800 policistů, zbytek jsou zaměstnanci ministerstva vnitra pro resortní úkoly spojené se služebním zákonem,“ popisuje šéf resortu Milan Chovanec z ČSSD.

Eliška Malínská, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme