Vláda chce získat pozemky pro dostavbu dálnice D11 dohodou

Vláda se zatím nechystá vyvlastňovat pozemky nutné pro dostavbu dálnice D11 u Hradce Králové. Ministři odsouhlasili cestu dohody se statkářkou Ludmilou Havránkovou. Ta by měla od státu získat směnou tři hektary pozemku za své tři hektary půdy a dlouhodobý pronájem dalších sto třiceti hektarů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto)

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Dohoda už je předjednaná, konkrétní listiny chce mít kabinet na stole před koncem dubna. "Měli jsme za úkol se shodnou na nějakých principech dohody. To vláda schválila a do dvou měsíců je potřeba zpracovat detailní smlouvu," vysvětlil vládní zmocněnec pro dostavbu dálnice D11 Ivo Toman.

"Oceňuji, že vláda chce do voleb smlouvu schválit a po sedmnácti letech tomu udělat tečku, aby investor mohl jít na staveniště a začal stavět," dodal Toman.

Podle premiéra Jana Fischera smlouvy vypracují ministerstva dopravy a zemědělství: "Vláda schválila harmonogram, podle kterého mají být smlouvy předloženy vládě k posouzení do 23. dubna 2010. Pokud nebude ve smyslu schváleného harmonogramu možno dohodu dokončit, budeme pokračovat s uplatněním zákona o vyvlastnění."

Václava Marešová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme