Vláda dnes bude jednat o Českých drahách a o Temelínu

Vláda bude dnes rozhodovat o předchozím souhlasu se založením akciové společnosti České dráhy. Tato společnost bude provozovat železniční dopravu a bude ji zcela vlastnit stát. Kabinet na zasedání vyslechne informace o postupu dostavby jaderné elektrárny Temelín a zprávu o podpoře vývozu za loňský rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vláda ČR | Foto: Úřad vlády ČR

Vláda má na programu několik kontrolních závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu. Ten kontroloval například hospodaření Českého báňského úřadu a Úřadu průmyslového vlastnictví. Ministři obrany a financí předloží návrh řešení pohledávky České konsolidační agentury vůči Leteckým opravnám Kbely.

Ochrana před teroristy se Ministerstvu vnitra prodražuje. Proto dnes požádá vládu o 625 miliónů korun navíc z letošního rozpočtu. O peníze se podělí rozvědka a policie. Podle mluvčí ministerstva Gabriely Bártíkové by policisté měli získat především lepší technické vybavení a předpokládá se i posílení útvarů specializovaných na boj proti organizovanému zločinu. 200 milionů navíc mají dostat hasiči. "Co se týká hasičských záchranných sborů, tak jde o nejpotřebnější prostředky s ohledem na současnou bezpečnostní situaci ve státě. Například jde o cisternové automobilové stříkačky, které už dávno nejsou jednostrannými stroji jen proti požárům, ale i prostředkem, který je orientován univerzálně pro celou řadu takzvaných technických zásahů, jako je například vyprošťování zraněných ze sutin, na dopravní nehody, osvětlení místa zásahu nebo provedení dekontaminace."

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Bártíková o tom, na co jsou potřeba peníze

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme