Vláda dnes bude jednat o Českých drahách a o Temelínu

Vláda bude dnes rozhodovat o předchozím souhlasu se založením akciové společnosti České dráhy. Tato společnost bude provozovat železniční dopravu a bude ji zcela vlastnit stát. Kabinet na zasedání vyslechne informace o postupu dostavby jaderné elektrárny Temelín a zprávu o podpoře vývozu za loňský rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vláda ČR | Foto: Úřad vlády ČR

Vláda má na programu několik kontrolních závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu. Ten kontroloval například hospodaření Českého báňského úřadu a Úřadu průmyslového vlastnictví. Ministři obrany a financí předloží návrh řešení pohledávky České konsolidační agentury vůči Leteckým opravnám Kbely.

Ochrana před teroristy se Ministerstvu vnitra prodražuje. Proto dnes požádá vládu o 625 miliónů korun navíc z letošního rozpočtu. O peníze se podělí rozvědka a policie. Podle mluvčí ministerstva Gabriely Bártíkové by policisté měli získat především lepší technické vybavení a předpokládá se i posílení útvarů specializovaných na boj proti organizovanému zločinu. 200 milionů navíc mají dostat hasiči. "Co se týká hasičských záchranných sborů, tak jde o nejpotřebnější prostředky s ohledem na současnou bezpečnostní situaci ve státě. Například jde o cisternové automobilové stříkačky, které už dávno nejsou jednostrannými stroji jen proti požárům, ale i prostředkem, který je orientován univerzálně pro celou řadu takzvaných technických zásahů, jako je například vyprošťování zraněných ze sutin, na dopravní nehody, osvětlení místa zásahu nebo provedení dekontaminace."

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Bártíková o tom, na co jsou potřeba peníze

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme