Vláda dnes o dalších penězích pro České dráhy

Na pravidelné schůzi se dnes schází vláda. Ministrům by se měl na stůl dostat návrh zákona o myslivosti a zákona o rybářství a rybolovu, který předkládá ministr zemědělství Jan Fencl. Kabinet bude také projednávat návrh ministra vnitra Stanislava Grosse na zvýšení rozpočtových výdajů na nový komunikační systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ten by měl propojit policii, hasiče, záchrannou službu, civilní ochranu a některé vojenské útvary. Dobudování této sítě přijde na další miliardu 200 miliónů korun. Celkové náklady na zavedení policejních vysílaček Matra tak mají přesáhnout pět miliard.

Vyvedení země z hospodářské krize a nastartování ekonomického růstu je jedním z nejdůležitějších bodů programového prohlášení, který se podařilo vládě splnit. Konstatuje to zpráva premiéra o činnosti kabinetu od března loňského roku po současnost. Jak řekl mluvčí Libor Rouček, ihned po projednání 75stránkového dokumentu, předá vláda tuto zprávu poslanecké sněmovně. Ze zprávy vyplývá, že problémy premiér vidí v situaci v negativním vývoji obchodní bilance, na které se podepsal i výrazný nárůst cen ropy a zemního plynu. Export sice vzrostl o 23 procent, ale dovozy jsou stále silnější.

Téměř jednu miliardu a 140 milionů korun na dnešním jednání vlády požaduje ministerstvo dopravy pro příští rok na obnovu vozového parku Český drah. Podle mluvčí ministerstva Ludmily Roubcové dráhy už v rámci modernizace parku nenasazují do provozu starší a neperspektivní vozidla, ani neplánují jejich opravy. Z ušetřených náhradních dílů pak opravují a modernizují soupravy, které je ještě možné využít. Pro rok 2002 vyhodnotili České dráhy ze všech potřeb jako nejnaléhavější nákup nových elektrických jednotek řady 471 v hodnotě 930 miliónů korun a modernizace vozidel ve výši 409 miliónů korun.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme