Vláda je pro omezené výhody zákonodárců

Vláda je pro omezení výhod poslanců a senátorů. Návrh šéfa lidovců Miroslava Kalouska proto doporučila parlamentu schválit. K předkládaným omezením měli ale ministři řadu výhrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády ČR

Úřad vlády ČR | Foto: Jan Rosenauer

Bez připomínek se obešla první část návrhu, která se týká cestovních náhrad. Kalousek navrhuje zrušit bezplatnou leteckou dopravu pro členy parlamentu s tím, že by si museli letenky hradit z částky, kterou vedle toho dostávají na cestovní výdaje. Také proti tomu, aby funkcionáři parlamentních komor nedostávali CCS kartu pro služební auto a zároveň neměli nárok na cestovní výdaje, vláda nic nenamítá. V tomto případě si tedy tito poslanci a senátoři budou muset vybrat, jestli kartu, anebo plné cestovní náhrady.

"Očekáváme, že k volbám půjde hodně Iráčanů. Je zřejmé, že někteří budou zastrašeni," řekl prezident Bush a zdůraznil, že průzkumy ukazují, že velká většina Iráčanů se chce voleb účastnit, někteří se cítí zastrašeni. Vyzval všechny, aby šli volit a bojovat s teroristy, kteří nemají nejlepší záměry s Iráčany, nemají pozitivní agendu, jasný pohled do budoucna a obávají se svobodné společnosti. Prezident Bush také ocenil spolupráci OSN a odhodlání premiéra Alávího volby uskutečnit.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme