Vláda je pro omezené výhody zákonodárců

Vláda je pro omezení výhod poslanců a senátorů. Návrh šéfa lidovců Miroslava Kalouska proto doporučila parlamentu schválit. K předkládaným omezením měli ale ministři řadu výhrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády ČR | Foto: Jan Rosenauer

Bez připomínek se obešla první část návrhu, která se týká cestovních náhrad. Kalousek navrhuje zrušit bezplatnou leteckou dopravu pro členy parlamentu s tím, že by si museli letenky hradit z částky, kterou vedle toho dostávají na cestovní výdaje. Také proti tomu, aby funkcionáři parlamentních komor nedostávali CCS kartu pro služební auto a zároveň neměli nárok na cestovní výdaje, vláda nic nenamítá. V tomto případě si tedy tito poslanci a senátoři budou muset vybrat, jestli kartu, anebo plné cestovní náhrady.

"Očekáváme, že k volbám půjde hodně Iráčanů. Je zřejmé, že někteří budou zastrašeni," řekl prezident Bush a zdůraznil, že průzkumy ukazují, že velká většina Iráčanů se chce voleb účastnit, někteří se cítí zastrašeni. Vyzval všechny, aby šli volit a bojovat s teroristy, kteří nemají nejlepší záměry s Iráčany, nemají pozitivní agendu, jasný pohled do budoucna a obávají se svobodné společnosti. Prezident Bush také ocenil spolupráci OSN a odhodlání premiéra Alávího volby uskutečnit.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme