Vláda je pro rychlé řešení důchodové reformy

Důchodovou reformu je třeba řešit rychle, nemůžeme dál čekat na názory sociálních demokratů. V pořadu 20 minut Radiožurnálu to řekl místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas z ODS. Podle něj chce kabinet předložit materiál poslancům nejpozději v únoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas | Foto: Úřad vlády ČR

"My máme napsané paragrafové znění první etapy důchodové reformy, která se bude týkat průběžného důchodového systému. Půl roku jsme velice pečlivě a detailně vyjednávali s celým politickým spektrem. My chceme svolat koaliční jednání. Výkonná rada ten můj postup jednomyslně podpořila a vyzvala předsedu ODS pana Topolánka, aby svolal koaliční jednání na toto téma. Dohodneme se a poradíme se. My jsme připraveni v průběhu ledna, nejpozději února, dát tento materiál do vlády tak, aby potom mohl do sněmovny."

Podle Petra Nečase by se úplně stejně chovala i sociální demokracie, kdyby v tuto chvíli byla ve vládě. To ale prý neznamená, že občanští demokraté nebudou usilovat o komunikaci s ČSSD a o podporu alespoň dílčích kroků důchodové reformy.

Celý rozhovor s Petrem Nečasem si můžete poslechnout ZDE.

Tomáš Ouředník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme