Vláda jedná o zákazu exportu českého alkoholu. Mohl by začít platit v řádu hodin

Vláda mimořádně jedná o zákazu vývozu českého alkoholu do zemí Evropské unie, o který dnes požádala Evropská komise. Jde o to, jaká varianta je pro Českou republiku výhodnější – vyhlášení vládou nebo Komisí. Vládou navrhovaná varianta, že k omezení vývozu by mohlo dojít do týdne, se navíc podle zdrojů Českého rozhlasu eurokomisařům nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda ČR | Foto: Tomáš Adamec

Buď my, nebo Brusel – ministr zdravotnictví za TOP09 Leoš Heger tuto otázku týkající se zákazu vývozu českého alkoholu dnes řešil celý den. Po poslední debatě s českým velvyslancem v Bruselu Martinem Povejšilem to vypadá, že pro Česko bude lepší, když zákaz vyjde z naší strany.

„Možná i proto, že to vyjde z vlastních rukou, jak to ukončit,“ vysvětluje Heger, ale dodává, že ve hře je i varianta, že rozhodnutí nechá vláda na Evropské komisi. „V případě, že by vycházelo to nařízení z Bruselu, byla by menší možnost nějakých arbitráží z podniků, které budou mít ten vývoz přerušený.“

Vláda projednává obě možnosti. V případě, že se pro zákaz exportu českého alkoholu rozhodne, mohlo by opatření platit v řádu hodin.

Bude stačit, když ke stávajícímu zákazu prodeje u nás ministr zdravotnictví doplní ještě větu o zákazu obchodování v zahraničí.

Zákaz exportu alkoholu pošramotí pověst poctivých likérek, namítá Becherovka

Číst článek

Brusel hrozí, že zakáže dovoz tvrdého alkoholu z Česka. Nové kolkování nestačí

Číst článek

Věra Pfeifferová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme