Vláda jedná s Unií o výši rozpočtového schodku

Vládní vyjednávání o státním rozpočtu vrcholí. Návrh počítá s rekordním 157 milardovým schodkem, ale Unionisté a Lidovci ho požadují výrazně nižší. Zmenšit deficit chtějí tím, že zahrnou do rozpočtu co nejmenší ztrátu konsolidační agentury. To by znamenalo hradit ztráty ze špatných úvěrů bývalých státních bank a podniků postupně během několika dalších let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruna | Foto: ČNB

Poslanecký klub Unie Svobody to dnes bude projednávat s ministrem financí Bohuslavem Sobotkou, který se této myšlence až tak moc nebrání."Tady se domnívám, že existuje určitý prostor pro jednání a současně hledáme úspory v běžných výdajích jednotlivých kapitol tak, abychom verifikovali ty výdaje, které jsme původně navrhli v návrhu zákona o státním rozpočtu a domnívám se, že i tam je určitý prostor pro jednání, ale je zřejmé, že nemůžeme snižovat běžné výdaje o několik miliard korun, protože takovýto prostor tam prostě není."

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme