Vláda jedná v Ostravě

Vláda se sešla v Ostravě na dalším ze svých výjezdních zasedání. Ministři budou diskutovat o situaci Moravskoslezského regionu a také o dokončení obnovy strojírenských a hutnických firem. Jedním z projednávaných problémů bude výstavby dálnice D47, nedostatek peněz na vnitru a ve fondu dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vláda ČR | Foto: Úřad vlády ČR

Radiožurnál se zeptal vládního zmocněnce pro řešení problémů spojených s revitalizací tohoto regionu Vítězslava Zamarského, zda se ministři dotknou i problému výstavby dálnice D 47, kolik by měla stát a proč se ještě nezačalo stavět: "Ta dálnice se de facto řeší tak, jak je ta připravenost. neexistuje fakt, že by nebyly peníze obecně na dálnici D47, ale je zapotřebí vědět otázky míry připravenosti, samozřejmě rychlosti té přípravy a vlastních aktivit na něj. Já si myslím, že to není možné, aby se zpožďovalo, budeme i o tom hovořit, aby ty plány, které byly stanoveny na ty jednotlivé úseky, se skutečně plnily v časově správných intervalech."

Vybavení za 625 miliónů korun žádá ministr vnitra Gross od vlády. Tvrdí, že českým bezpečnostním složkám chybí na boj s teroristy a zločineckými gangy základní vybavení. Stanislav Gross proto dnes chce kabinet požádat, aby dal peníze na posílení rozpočtu těchto útvarů. Složkám, které se na boj s terorismem zaměřují, prý chybí auta, záznamová technika, odposlechové zařízení, speciální zbraně a ochranné prostředky. Hasiči zase nemají dost cisternových vozů.

Fondu dopravy by se měl zvýšit letošní rozpočet o 915 miliónů korun. Schlingovo ministerstvo proto dnes požádá vládu, aby schválila převod těchto peněz z Fondu národního majetku. Podle mluvčí Ministerstva dopravy Ludmily Roubcové dopravní fond na letošek počítá s celkem jednačtyřiceti miliardami korun. "Vládní materiál řeší závazky Fondu národního majetku vůči Státnímu fondu dopravní infratsruktury. Částka 700 miliónů je závazek Fondu národního majetku vůči Státnímu fondu dopravní infrastruktury za rok 2001 a částka 215 miliónů korun je již zapracovaná část rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2002, která je převedena z Fondu národního majetku."

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme