Vláda jednala o boji proti politickému extremismu

Policie využije všech zákonných prostředků v boji proti politickému extremismu. Po jednání vlády to prohlásil ministr vnitra Stanislav Gross, který kabinet informoval o novém výkladu zákonů týkajících se této problematiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross a policie chce na extremisty nasadit odposlech a agenty. Využití prostředků, které dosud mohly být nasazovány pouze při potírání nejzávažnější trestné činnosti, umožní nový výklad současné legislativy, se kterým vláda souhlasila. Podle Grosse budou moci státní orgány také zabránit zahraničním extremistům ve vstupu do země. Vláda, jak dále uvedl Gross, dala jasně najevo, že ministerstvo i policie mohou počítat s politickou podporou při razantnějším postupu.

Vláda se také shodla na urychlení druhé etapy reformy veřejné správy. Podle ministra vnitra Stanislava Grosse kabinet nemá zájem na žádných odkladech a chce reformu dokončit nejpozději v plánovaném termínu - tedy v závěru roku 2002.

V létě bude vládě předloženo věcné řešení přechodu působností okresních úřadů na obecní, případně krajské. Na podzim vláda předloží Poslanecké sněmovně příslušné zákony. V době projednávání návrhů bude zároveň probíhat vyčíslení nákladů souvisejících s touto etapou reformy veřejné správy.

Aleš Heřmánek, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme