Vláda jednala o transplantacích i kampeličkách

Registr osob, které nesouhlasí s odběrem orgánů po jejich smrti, předpokládá vládou schválený návrh transplantačního zákona. Zákon podle ministra zdravotnictví Bohumila Fišera respektuje mezinárodní dohodu o lidských právech a biomedicíně. Návrh vychází ze čtyř principů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda schválila návrh zákona o zdravotní péči, podle kterého by měl lékař pacienta pravdivě informovat o jeho zdravotním stavu i vyhlídkách.

Ministři také rozhodli, že neodtajní svazky bývalé Státní bezpečnosti podle zákona, který navrhli senátoři. Návrh podle vicepremiéra Pavla Rychetského není v souladu s listinou lidských práv a svobod a odporuje lustračnímu zákonu.

Vláda schválila návrh zákona o zdravotní péči, podle kterého by měl lékař pacienta pravdivě informovat o jeho zdravotním stavu i vyhlídkách.

Podmínky pro činnost kampeliček by se měly zcela přizpůsobit pravidlům Evropské unie. Předpokládá to návrh novely zákona o spořitelních a úvěrních družstvech, který schválila vláda. Podle mluvčího kabinetu Libora Roučka by se tak měla jednak zvýšit kontrola kampeliček a zlepšit podmínky jejich klientů.

Jan Rosenauer, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme