Vláda má probrat národní akční plán prevence domácího násilí

Počet případů domácího násilí by se měl snížit a oběti by měly snadněji najít pomoc. Takové změny by měl přinést Národní akční plán prevence domácího násilí do roku 2014.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rodina | Foto: Věra Luptáková

Ten bude mít na stole vláda. Jednou ze změn by měla být i úprava styků dítěte s rodičem, který se domácího násilí dopouštěl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jindřiška Krpálková, předsedkyně Výboru pro prevenci domácího násilí při úřadu vlády

Podle Jindřišky Krpálkové - předsedkyně Výboru pro prevenci domácího násilí při úřadu vlády, jsou současná pravidla často nevyhovující. To by se mělo změnit.

„Dětem bude zprostředkováno takzvané asistované setkávání rodičů s dětmi, kdy vlastně soud právě může v této věci sehrát velmi důležitou roli, když nařídí, aby se rodiče za pomoci odborníků dokázali dobře dohodnout,“ domnívá se Krpálková.

Pedsedkyně Výboru pro prevenci domácího násilí při úřadu vlády také připomněla, že podobný materiál u nás chyběl. "Přinese nám možnosti jak zapojit resorty a neziskové organizace do činností k umenšování tohoto patologického jevu."

Milan Kopp, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme