‚Vládní teambuilding.‘ Ministři neformálně jednají na zámku Štiřín, v pondělí povečeří s prezidentem

Vláda od nedělního odpoledne neformálně jedná na středočeském zámku Štiřín. V rámci adventního setkání ministři nepřijímají žádná rozhodnutí. Probírají ale témata, ke kterým se na běžných schůzích nedostali. Součástí dvoudenní akce je i slavnostní večere. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu.

Kamenice (Aktualizováno: 19:16 9. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“ | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Barokní zámek Štiřín v obci Kamenice u Prahy patří státu a běžně slouží jako čtyřhvězdičkový hotel. Areál spravuje ministerstvo zahraničí, jeho součástí je i park, rybník nebo golfové hřiště.

‚V ministerských lavicích ani noha.‘ Na dotazy poslanců nepřišel odpovídat žádný člen vlády

Číst článek

Šéf resortu Tomáš Petříček z ČSSD potvrdil, že tu ministři zůstanou přes noc a neformálně budou jednat do pondělního poledne.

Petříček chce mluvit o diplomatických tématech nebo o humanitární pomoci na následující čtyři roky. „Budeme ale také chtít s některými kolegy hovořit o našem zastoupení. My například s ministerstvem průmyslu a obchodu připravujeme nějaké kroky ze zlepšení ekonomické diplomacie,“ řekl Radiožurnálu.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že na příští rok chystá balíčky na podporu rodin a podporu zaměstnanosti, některá opatření k důchodové reformě a k boji s chudobou a reformu dlouhodobé péče. „Zajímat mě budou také řešení v oblasti dostupného bydlení a exekucí, protože to jsou věci, jejichž dopady spadají do mého resortu,“ napsala v podvečer.

Premiér Babiš později na twitteru uvedl, že ve čtyřech hodinách před 19.00 účastníci jednání zatím probrali hlavní resorty, tedy ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí. Debata bude podle premiéra pokračovat i večer.

Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“. Žádná konkrétní rozhodnutí se však neočekávají. Třeba návrh plánu legislativních prací kabinetu na příští rok, o němž by ministři v neděli také měli mluvit, projedná vláda formálně příští týden.

Večeře s prezidentem

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dopředu avizoval, že na setkání bude na členy vlády apelovat, aby se účastnili pravidelných sněmovních interpelací. Jejich absence, byť omluvená, pravidelně vyvolává kritiku opozice. 

V pondělí večer pak vládu čeká další akce – adventní večeře s prezidentem Milošem Zemanem. „Pan prezident přivítá v 18 hodin na zámku v Lánech vládu České republiky včele s premiérem Andrejem Babišem, nelze vyloučit, že pan prezident bude s premiérem mluvit mezi čtyřma očima,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Veronika Hlaváčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme