‚Vládní teambuilding.‘ Ministři neformálně jednají na zámku Štiřín, v pondělí povečeří s prezidentem

Vláda od nedělního odpoledne neformálně jedná na středočeském zámku Štiřín. V rámci adventního setkání ministři nepřijímají žádná rozhodnutí. Probírají ale témata, ke kterým se na běžných schůzích nedostali. Součástí dvoudenní akce je i slavnostní večere. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu.

Kamenice (Aktualizováno: 19:16 9. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhá vláda Andreje Babiše žádá Poslaneckou sněmovnu o důvěru

Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“ | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Barokní zámek Štiřín v obci Kamenice u Prahy patří státu a běžně slouží jako čtyřhvězdičkový hotel. Areál spravuje ministerstvo zahraničí, jeho součástí je i park, rybník nebo golfové hřiště.

‚V ministerských lavicích ani noha.‘ Na dotazy poslanců nepřišel odpovídat žádný člen vlády

Číst článek

Šéf resortu Tomáš Petříček z ČSSD potvrdil, že tu ministři zůstanou přes noc a neformálně budou jednat do pondělního poledne.

Petříček chce mluvit o diplomatických tématech nebo o humanitární pomoci na následující čtyři roky. „Budeme ale také chtít s některými kolegy hovořit o našem zastoupení. My například s ministerstvem průmyslu a obchodu připravujeme nějaké kroky ze zlepšení ekonomické diplomacie,“ řekl Radiožurnálu.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že na příští rok chystá balíčky na podporu rodin a podporu zaměstnanosti, některá opatření k důchodové reformě a k boji s chudobou a reformu dlouhodobé péče. „Zajímat mě budou také řešení v oblasti dostupného bydlení a exekucí, protože to jsou věci, jejichž dopady spadají do mého resortu,“ napsala v podvečer.

Premiér Babiš později na twitteru uvedl, že ve čtyřech hodinách před 19.00 účastníci jednání zatím probrali hlavní resorty, tedy ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí. Debata bude podle premiéra pokračovat i večer.

Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“. Žádná konkrétní rozhodnutí se však neočekávají. Třeba návrh plánu legislativních prací kabinetu na příští rok, o němž by ministři v neděli také měli mluvit, projedná vláda formálně příští týden.

Večeře s prezidentem

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dopředu avizoval, že na setkání bude na členy vlády apelovat, aby se účastnili pravidelných sněmovních interpelací. Jejich absence, byť omluvená, pravidelně vyvolává kritiku opozice. 

V pondělí večer pak vládu čeká další akce – adventní večeře s prezidentem Milošem Zemanem. „Pan prezident přivítá v 18 hodin na zámku v Lánech vládu České republiky včele s premiérem Andrejem Babišem, nelze vyloučit, že pan prezident bude s premiérem mluvit mezi čtyřma očima,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Veronika Hlaváčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme