Vláda navrhla odložení zákona o státní službě o dva roky

Nová práva a povinnosti zhruba 80 tisíc státních úředníků se znovu odkládají. Končící kabinet Jiřího Paroubka totiž odsouhlasil odsunutí platnosti novely zákona o státní službě o dva roky. Nová pravidla měla začít platit od 1. ledna 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřednice (ilustr. foto)

Zákon o státní službě byl přitom schválen už v dubnu 2002, dnešní rozhodnutí vlády ho odložilo už potřetí. Odklad ale ještě musí schválit parlament. Úředníci tak zřejmě ani od příštího roku nebudou muset skládat slib věrnosti státu nebo povinně absolvovat pravidelná hodnocení.

Jak ale upozornil premiér Jiří Paroubek, k faktickým změnám zákona nedojde. "Tento zákon, de facto o státní službě státních zaměstnanců, se nemění ve své podstatě, ale posunuje se nabytí jeho účinnosti o dva roky, k 1. lednu 2009."

Vláda se tak rozhodla kvůli dodržení rozpočtového schodku. "Odklad znamená úsporu tří až čtyř miliard korun," uvedl ministr financí Bohuslav Sobotka.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme