Vláda nemůže podle premiéra Sobotky platit dluhy soukromých vlastníků OKD

Dluhy OKD nemůže podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD platit vláda. Řekl to při návštěvě Zlínského kraje. Společnost OKD nedávno uvedla, že zváží návrh na insolvenci a ukončení hornické činnosti. A to za předpokladu, že se do pátku se státem nedohodne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka v Interview Plus | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Horníkům, kteří by museli OKD opustit, je vláda ochotná podle Sobotky pomoci:

„Vláda nedává od situace na severní Moravě ruce pryč. Máme připravené aktivní programy a jsme samozřejmě připraveni pomoci, ale nemůžeme za soukromé vlastníky platit jejich dluhy. Prostě vláda takovéto dluhy platit nebude.“

O budoucnosti OKD bude zítra jednat prezident Miloš Zeman s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem z ČSSD. Prezident zmiňuje jako řešení znárodnění firmy, takový scénář ale Mládek v minulosti odmítl.

Vedení OKD chce dohodu se státem do pátku, jinak zváží insolvenci

Číst článek

Nové vedení OKD jedná se státem o restrukturalizaci černouhelné firmy. Firma uvedla, že zváží návrh na insolvenci a ukončení hornické činnosti, pokud se do pátku se státem nedohodne.

Skupina Ad Hoc Group (AHG), která je od února vlastníkem NWR, totiž neprodloužila termín, do kdy se chtěla se státem dohodnout na podmínkách dalšího provozování společnosti.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to označil za vydírání, podle Mládka jde o brutální nátlak majitelů nebonitních akcií.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme