Vláda odvolala ředitele úřadu pro kyberbezpečnost Navrátila, stěžoval si na něj Babiš

Vláda v pondělí podle informací Radiožurnálu odvolala ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušana Navrátila. Stejnou informaci zveřejnil i Deník N.

Praha (Aktualizováno: 14:35 16. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Navrátil, ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) | Zdroj: Profimedia

„Vláda jednomyslně přistoupila k odvolání Ing. Navrátila z důvodu, že funkci ředitele NÚKIB nevykonával v požadované kvalitě a s potřebnou odborností a projevovaly se jeho nedostatečné manažerské a komunikační schopnosti,“ sdělil v pondělí ČTK Andrej Babiš (ANO). 

Premiér si na ředitele kyberúřadu stěžoval už při interpelacích v Poslanecké sněmovně na konci listopadu. 

Podle předsedy vlády Navrátil paralyzuje NÚKIB. V rozhovoru pro Radiožurnál v minulosti řekl, že si na kyberúřad stěžují všichni ministři. Navrátil v pondělí pro Seznam zprávy řekl, že se k jednání vlády pravděpodobně vyjádří, pokud to bude nutné.

„Já se domnívám, že plníme svou roli. Říkám tomu kontrolní činnost, my skutečně nejsme NKÚ IT, to je trošičku posunutý obraz. My máme především za úkol ochranu kritické informační infrastruktury před kybernetickými útoky. Ať už aktivně, kdy zasahujeme v takových případech, jako byla benešovská nemocnice. Ale zejména prevencí. Prioritní je odolávat kybernetickým útokům,“ řekl Radiožurnál Navrátil.

Radiožurnálu informaci o odvolání ředitele potvrdil mluvčí NÚKIB Radek Holý s tím, že se k tomu zatím nebude úřad víc vyjadřovat.

Jana Magdoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme