Vláda o našich vojácích v zahraničních misích

O dalším působení českých vojáků v zahraničních misích dnes bude jednat vláda. Na programu má například i volby do Evropského parlamentu či zřízení takzvaných soudů mládeže. Mělo by se ale jednat i o návrhu novely zákona o finanční kontrole ve veřejné správě a souhrnné zprávě o provádění státního programu podpory cestovního ruchu za loňský rok. Zabývat se bude také stavem finanční restrukturalizace Vítkovic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie | Foto: Jan Rosenauer

Mladé delikventy by měly soudit speciální tribunály. Předpokládá to návrh zákona, který dnes projedná vláda. Podle mluvčího ministerstva spravedlnosti Vladimíra Voráčka by soudy pro mládež měly brát především zřetel na prevenci další trestné činnosti a tomu mají přizpůsobit i své rozsudky. "Nejdůležitějším účelem je především ochrana mladistvých před nežádoucími vlivy a vytvoření podmínek pro jejich zdravý sociální a duševní rozvoj v zájmu zamezení páchání trestné činnosti. Výchovná opatření lze za určitých podmínek používat již v průběhu trestního řízení. Po odsuzujícím rozsudku soudu je možné podmíněně upustit od potrestání nebo uložit trestní či ochranné opatření. Nejvyšším a co možná nejméně používaným by pak měl být trest nepodmíněného odnětí svobody."

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme