Vláda o postupu policie proti projevům xenofobie

Ministr vnitra Stanislav Gross dnes seznámí vládu s tím, jak policie postupuje proti projevům rasismu a xenofobie. Podle místopředsedy vlády Vladimíra Špidly je v České republice projevů neonacismu více, než je přiměřené a možné. Předseda vládní ČSSD tak o víkendu reagoval na výzvu Židovské obce v Praze, aby česká veřejnost přestala přehlížet projevy neonacismu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vicepremiér a předseda Legislativní rady vlády Pavel Rychetský pak předloží ministrům informaci o tom, jak v letošním prvním čtvrtletí pokročilo sbližování českých právních předpisů s legislativou Evropské unie.

Ministerstvo pro místní rozvoj nepostupovalo při rozdělování dotací na podporu bytové výstavby a oprav domů podle zákona. Tímto závěrem Nejvyššího kontrolního úřadu se dnes bude zabývat vláda. Podle ředitelky tiskového odboru ministerstva Ivany Navrátilové byla část kritizovaných programů už převedena na Státní fond rozvoje bydlení, který už také zjednal nápravu.

S některými závěry a doporučeními Nejvyššího kontrolního úřadu Ministerstvo pro místní rozvoj nesouhlasí, ale některé akceptuje. Podle nich pak upraví obsah podpůrných programů vyhlašovaných v roce 2001. Například v programu podpory oprav bytového fondu musí vlastník domu požadující dotaci doložit její čerpání přesným položkovým rozpočtem na nařízení stavebního úřadu, aby bylo jasné, že dotaci použil přesně tak, jak měl.

České právo už ze dvou třetin odpovídá předpisům Evropské unie. Podle zprávy vicepremiéra Pavla Rychetského, kterou dnes projednala vláda, se v prvním čtvrtletí letošního roku podařilo plně převzít další 4 procenta právních norem.

Jak doplnil mluvčí kabinetu Libor Rouček také jednotlivá ministerstva zpracovala už většinu evropských předpisů a připravila je ke schválení vládou a parlamentem. Jen u nepatrné části právních norem zatím není rozhodnuto, který resort je zapracuje do našeho právního řádu.

Z celkového počtu předpisů (do dnešního dne 12 151) bylo plně potvrzeno 10 737, což je více než 88 procent. Dalších více než 11 set návrhů bylo rozesláno rezortům a v projednání je dalších 194 předpisů - takže k určení jednotlivých právních předpisů zbývá necelé jedno procento.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme