Vláda o rozpočtu na summit NATO

Vláda dnes projedná návrh rozpočtu pražského summitu Severoatlantické aliance. Při něm se očekává přijetí nových členských zemí a konat se má příští rok v listopadu. Kabinet se bude také zabývat poslaneckým návrhem zákona o přechodném financování některých sociálně zdravotních dávek horníků. Mimo to posoudí možnost zřízení "aktivních vojenských záloh" a návrh novely zákona o státní správě a samosprávě ve školství.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministři budou mít na stole rovněž několik kontrolních závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu, které se týkají Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, realizace státní informační politiky ve státní správě a účelové dotace na prevenci kriminality. Diskutovat budou i vládním nařízením, které obsahuje seznam utajovaných skutečností, a zaujmou stanovisko k několika dalším poslaneckým návrhům novel zákonů.

Vláda dnes projedná návrh rozpočtu pražského summitu Severoatlantické aliance v příštím roce. Na jeho organizaci se budou podílet ministerstva zahraničí, vnitra, obrany a financí, Úřad vlády, prezidentská kancelář, Národní bezpečnostní úřad a pražský magistrát. Očekává se na něm přijetí nových členských zemí. Vláda zatím nemá o rozpočtu příliš jasno. Českému rozhlasu to potvrdil místopředseda kabinetu Vladimír Špidla. Podle něj se bude vláda snažit vytvořit rozpočet uměřený a odpovídající situaci, ale náklady se budou snažit držet rozumně dole. Summit NATO totiž přináší ohromnou prestiž a význam republice.

Markéta Kaclová, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme