Vláda o rozpočtu na summit NATO

Vláda dnes projedná návrh rozpočtu pražského summitu Severoatlantické aliance. Při něm se očekává přijetí nových členských zemí a konat se má příští rok v listopadu. Kabinet se bude také zabývat poslaneckým návrhem zákona o přechodném financování některých sociálně zdravotních dávek horníků. Mimo to posoudí možnost zřízení "aktivních vojenských záloh" a návrh novely zákona o státní správě a samosprávě ve školství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Ministři budou mít na stole rovněž několik kontrolních závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu, které se týkají Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, realizace státní informační politiky ve státní správě a účelové dotace na prevenci kriminality. Diskutovat budou i vládním nařízením, které obsahuje seznam utajovaných skutečností, a zaujmou stanovisko k několika dalším poslaneckým návrhům novel zákonů.

Vláda dnes projedná návrh rozpočtu pražského summitu Severoatlantické aliance v příštím roce. Na jeho organizaci se budou podílet ministerstva zahraničí, vnitra, obrany a financí, Úřad vlády, prezidentská kancelář, Národní bezpečnostní úřad a pražský magistrát. Očekává se na něm přijetí nových členských zemí. Vláda zatím nemá o rozpočtu příliš jasno. Českému rozhlasu to potvrdil místopředseda kabinetu Vladimír Špidla. Podle něj se bude vláda snažit vytvořit rozpočet uměřený a odpovídající situaci, ale náklady se budou snažit držet rozumně dole. Summit NATO totiž přináší ohromnou prestiž a význam republice.

Markéta Kaclová, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme