Vláda o zákazu potratů a také zdražení dálničních známek

Ministerstvo dopravy chce od příštího roku zdražit roční dálniční známky. Nálepka na vozidla do 3,5 tuny by na místo současných 800 stála 900 korun. Nákladní auta do 12 tun by musela mít známku za sedm tisíc, tedy o tisíc korun dražší než letos. Také o tom má dnes jednat vládní kabinet. Na jeho stůl se dostává i návrh na zpřísnění interupcí. Umělé přerušení těhotenství by podle názoru některých poslanců mělo být možné jen v případě znásilnění anebo ohrožení života ženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie | Foto: Jan Rosenauer

Případné zamítnutí na vládě ale podle jednoho z předkladatelů - místopředsedy sněmovny Jana Kasala neznamená, že se tímto velmi kritizovaným návrhem nebude parlament zabývat. "Ten zákon je řádným způsobem předložen. Vláda v souladu s jednacím řádem a s ústavou se k němu vyjádří a poslanecká sněmovna ho projedná. Aby se tak nestalo, museli by to předkladatelé takzvaně stáhnout, což se v tomto případě určitě nestane.!

Ani ve sněmovně ale návrh na zákaz interrupcí podle dosavadních vyjádření poslanců nemá šanci na úspěch. Také sami autoři změny zákona, osm lidovců a Petr Pleva z ODS, to chápou spíš jako otevření diskuse.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme