Vláda o závěrech Nejvyššího kontrolního úřadu

Na svém druhém letošním jednání se dnes sejdou ministři vládního kabinetu vedeného premiérem Jiřím Paroubkem. K projednávání některých bodů přizvali i prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala. Své si od šéfa NKÚ vyslechne především ministr zemědělství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády ČR | Foto: Jan Rosenauer

Nejvyšší kontrolní úřad totiž kritizuje resort za bezúročné půjčky pro zemědělce a potravináře. Kontroloři říkají, že jde o dlouhodobý problém. Stát se totiž podle jejich závěrů zachoval k zemědělcům nespravedlivě a ministerstvo často měnilo pravidla půjček, řadě zemědělců také splácení zcela odpustilo.

Vláda také projedná návrh miniserstva vnitra na budování hraničních přechodů před plným zapojením naší země do schengenského prostoru. Česko by se mělo stát jeho plnoprávným členem v říjnu příštího roku.

Volně cestovat bez hraničních kontrol teď mohou obyvatelé původní patnáctky Unie, bez Británie a Irska. Součástí prostoru je ale i Norsko a Island.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme