Vláda: Poradce pro privatizaci Unipetrolu vybere komise

Vláda rozhodla o postupu při výběru poradce pro privatizaci Unipetrolu. Na výběr Fond národního majetku nevypíše veřejnou obchodní soutěž, ale osloví nejméně šest vybraných potenciálních zájemců. Z nich pak vítěze řízení vybere meziresortní komise.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda tak schválila navrhovaný postup ministerstva průmyslu a obchodu, veřejnou soutěž naopak prosazovalo ministerstvo financí. Dalšími tématy byla novela bezpečnostní strategie České republiky a návrh zákona o výkonu ústavní a ochranné výchovy a o preventivně výchovné péči ve školských zařízeních. Česká republika bude v bezpečnostních otázkách postupovat podle novelizované strategie. Jak potvrdil mluvčí Libor Rouček, rozhodla o tom vláda na návrh ministra zahraničí. Bezpečnostní strategie vymezuje zájmy ČR, stanovuje obecná bezpečnostní rizika a rovněž charakterizuje to celkové bezpečnostní prostředí na počátku 21. století definuje záměry a opatření, jejichž cílem je zajistit nebo posílit bezpečnost státu a jeho obyvatel. Vznik nové strategie vysvětlil Rouček tím, že narozdíl od uplynulých let došlo k některým změnám - tou nejdůležitější je naše členství v NATO a také jsme již blíže vstupu do EU.

Ústavní a ochranná výchova dětí se bude řídit podle nových principů. Vláda dnes proto souhlasila s návrhem novely zákona, který, jak řekl mluvčí Libor Rouček by měl nahradit dosavadní nevyhovující vyhlášku o výchovných ústavech z roku 1981.

Účelem tohoto návrhu zákona je vymezit pravomoci a povinnosti školských zařízení vzhledem k nezletilému dítěti i k jeho zákonným zástupcům, stanovit práva a povinnosti nezletilého svěřeného do péče školského zařízení, stanovit věkový rozsah svěřených osob a důvody, pro které mohou být do výchovných zařízení umístěny, umožnit vytvářet podmínky pro vzdělávání, upravit úhradu nákladů za péči a též humanizovat výchovný proces v souladu s Úmluvou o právech dítěte.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme