Vláda posoudí návrh, aby odstupné nemělo vliv na podporu v nezaměstnanosti

Ministři posoudí návrh skupiny senátorů, aby nárok na okamžitou podporu v nezaměstnanosti vznikl i lidem, kteří při odchodu ze zaměstnání dostanou odstupné. Podle současného práva může propuštěný zaměstnanec podporu získat až po uplynutí měsíců, za které odchodné dostal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce | Foto: Filip Jandourek

Jedna z autorů návrhu, senátorka za ČSSD Božena Sekaninová, ale změnu prosazuje s tím, že odstupné by na podporu v nezaměstnanosti nemělo mít vliv.

„Jestliže někdo má odstupné, tak to odstupné je odstupňováno za dobu, kterou odpracoval v tom podniku. On si to odstupné zaslouží. To je jako odměna. A příspěvek v nezaměstnanosti je, protože na politiku zaměstnanosti si každý přispívá a když náhodou ztratí práci, tak má nárok na příspěvek v nezaměstnanosti,“ řekla Božena Sekaninová.

Podle současného práva může propuštěný zaměstnanec podporu získat až po uplynutí měsíců, za které odchodné dostal.

Autoři návrhu tvrdí, že některé podniky skončí a i když zaměstnanci nárok na odchodné mají, stejně ho nezískají, nebo až dodatečně. Božena Sekaninová uvedla, že část lidí se tak ocitá bez peněz.

Václava Marešová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme