Vláda připravuje dotaci na rekonstrukci metra

Vláda připravuje návrh na zvláštní třímiliardovou dotaci na obnovu pražského metra poškozeného povodněmi. Náklady na obnovu metra ale ani tato částka nepokryje. Srpnové záplavy totiž způsobily v podzemní dráze škody zhruba za šest miliard korun. Největším problémem při opravě metra je v současnosti výměna veškerého elektrického zařízení a rozvod kabelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro Florenc | Foto: Jan Rosenauer st.

Podle generálního ředitele dopravního podniku - Milana Houfka - budou komplikované i opravy eskalátorů. Podnik předpokládá, že hluboké stanice budou zprovozňovány nejprve vestibuly s větší návazností na ostatní druhy dopravy a druhé vestibuly přijdou na řadu někdy ke konci prvního kvartálu příštího roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Houfek: Obnova metra

Celkové náklady na rekonstrukci podzemní dráhy by neměly překročit šestimiliardovou hranici. Srpnová povodeň, kvůli které byla část metra zatopena, vyřadila z provozu 25 stanic. Poslední zaplavené stanice by měly být opět otevřeny do března příštího roku.

Pro Prahu 7 a 8, Radotín, Velkou Chuchli, Zbraslav, Lipence, Troju, Suchdol a Lysolaje dnes o půlnoci končí stav nebezpečí. Toto mimořádné opatření vyhlášené právě kvůli záplavám pomáhalo při nenutnějších úkonech v popovodňové situaci.

Marek Janáč, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme