Vláda projedná lékařské memorandum, Věci veřejné ho podpoří

Vláda bude jednat o dohodě ministra zdravotnictví Leoše Hegera a zástupců nespokojených lékařů. Osud dokumentu je zatím nejistý, výhrady k němu mají odboráři i někteří ministři z ODS. Dohodu naopak vítají Věci Veřejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek John | Foto: Filip Jandourek

Ministři nejmenší vládní strany se rozhodli Hegera na jednání vlády podpořit.

„Byť máme nějaké výhrady i k tomu, jak je memorandum vyjednáno, rozhodně pana ministra Hegera podpoříme a budeme za ním stát, protože nám jde o to, aby se konečně zklidnila situace a aby zdravotnictví v této zemi fungovalo,“ řekl předseda Věcí veřejných Radek John.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr Heger přibližuje postup při schvalování dohody s lékaři

Naopak ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil z ODS nedokázal před projednáním ve vládě říci, zda vyjednaný kompromis podpoří.

„Mám zatím pocit, že dohoda je v zásadě v duchu toho, jaký mandát pan ministr dostal od vlády, ale v tuto chvíli nemohu korektně říci, zda návrh této dohody podpořím. Počkám na vládní debatu,“ sdělil Radiožurnálu.

Memorandum s doktory se podepíše, pokud bude dnes vláda i lékařské okresní odborové organizace souhlasit. Leoš Heger řekl, jak to bude zorganizované:

„Vláda projedná tarify a pokud s nimi nebude žádný nesouhlas, bude to podmíněno jenom tím, že LOK musí také vyslovit souhlas, že stáhne protestní akci. Vláda pak v dalším sezení ty tarify už jen formálně schválí.“

Heger nabídl doktorům změnu tarifních tabulek a zvyšení mezd o pět až osm tisíc korun měsíčně.

Lucie Maňourová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme