Vláda projedná návrh na rozpuštění stran. Mimo jiné i republikánů

V napjaté politické atmosféře se po včerejším přerušení schůzce sněmovny schází vláda premiéra Petra Nečase z ODS. Projedná kromě jiného návrh Nejvyššímu správnímu soudu na pozastavení činnosti či rozpuštění několika politických stran. Je mezi nimi i kdysi parlamentní Sdružení pro republiku-Republikánské strany Československa. Dále Národní strana, Strana podnikatelů a živnostníků a Mírové hnutí 2007.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda 31.08.2011

Vláda 31.08.2011 | Foto: Filip Jandourek

Už v předchozích dvou letech měly pozastavenou činnost, protože opakovaně nepředložily sněmovně výroční finanční zprávy.

Ministerstvo vnitra dnes také bude žádat vládu o 345 milionů korun na zajištění provozu informačního systému datových schránek.

Pro ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka z TOP 09 to bude poslední schůze kabinetu. K dnešnímu dni na ministerstvu končí. Jeho rezignaci nese na Hrad premiér. Drábek odchází kvůli stíhání svého někdejšího náměstka za úplatkářství. Drábka by měla nahradit bývalá senátorka a členka TOP 09 Ludmila Müllerová. Termín jejího jmenování ale dosud známý není.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme