Vláda projedná obchodování s emisními přebytky

Ministr vnitra Ivan Langer dnes vládu požádá o výpomoc celníků v době českého předsednictví Evropské unii. Celníci by měli pomáhat policistům, stejně jako dvě stovky vojáků, jejich účast už kabinet nedávno schválil. Dalším z bodů dnešního jednání vlády bude prodej přebytků takzvaných emisních povolenek. Má řešit především to, jak se použijí takto získané peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cedule na budově Úřad vlády | Foto: Marián Vojtek

Evropská komise nesouhlasila s původním záměrem, aby se z výnosu prodeje emisních kreditů financovaly granty na úsporu energie v bytových a rodinných domech a ve veřejných budovách. Brusel trvá na tom, aby se všechny tyto finance použily pro veřejnou sféru.

Ministerstvo životního prostředí proto přichází s návrhem, aby získané peníze byly vynaloženy na úspory energie a využití jejích obnovitelných zdrojů právě v bytových a rodinných domech. To by mělo pomoci vyřešit problém lokálních topenišť, která jako zdroj energie využívají nekvalitní hnědé uhlí, spalované navíc v zastaralých kotlích se špatnými emisními parametry.

Jana Zemanová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme