Vláda projedná obchodování s emisními přebytky

Ministr vnitra Ivan Langer dnes vládu požádá o výpomoc celníků v době českého předsednictví Evropské unii. Celníci by měli pomáhat policistům, stejně jako dvě stovky vojáků, jejich účast už kabinet nedávno schválil. Dalším z bodů dnešního jednání vlády bude prodej přebytků takzvaných emisních povolenek. Má řešit především to, jak se použijí takto získané peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cedule na budově Úřad vlády | Foto: Marián Vojtek

Evropská komise nesouhlasila s původním záměrem, aby se z výnosu prodeje emisních kreditů financovaly granty na úsporu energie v bytových a rodinných domech a ve veřejných budovách. Brusel trvá na tom, aby se všechny tyto finance použily pro veřejnou sféru.

Ministerstvo životního prostředí proto přichází s návrhem, aby získané peníze byly vynaloženy na úspory energie a využití jejích obnovitelných zdrojů právě v bytových a rodinných domech. To by mělo pomoci vyřešit problém lokálních topenišť, která jako zdroj energie využívají nekvalitní hnědé uhlí, spalované navíc v zastaralých kotlích se špatnými emisními parametry.

Jana Zemanová, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme