Vláda projedná přísnější podmínky výprodejů

Podmínky pro výprodeje v obchodech by měly být přísnější - navrhuje to ministerstvo průmyslu a obchodu. Novelu dnes projedná vláda. Ministerstvo tak reaguje na situaci, která nastala po Vánocích. Obchodní řetězce nalákaly zákazníky na zboží, které ani neměly na skladě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákup | Foto: Jan Rosenauer

Zaplněné supermarkety, lidé si přišli koupit zboží, na které je nalákaly reklamní letáky - tak vypadala situace po vánočních svátcích. Jenomže výhodné zboží lidé mnohdy hledali marně. "Tam přijdete, lidí jak máku, ale žádné zboží," rozčiloval se jeden ze zákazníků.

Taková situace by se už neměla podle ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana opakovat. "Ta novela říká, že buď při celoplošné reklamě musí být toho zboží dostatek a musí být uveden začátek a konec akce, nebo může být ta reklama na slevu zaměřena pouze na jednotlivé provozovny, a pak tam musí být dopředu zákazník informován, kolik zboží je na skladě."

Obchodní řetězce mají k novele výhrady. Tvrdí, že pravidla dostatečně upravuje současná legislativa.

Česká obchodní inspekce rozjela kvůli povánoční situaci kontrolní akci v obchodních řetězcích. Zjistila, že ze sedmi tisíc výrobků se slevou jich v době kontrol nebylo k dostání více než 350. Zatím ale nemůže klamavou reklamu pokutovat. I to by měla novela zákona, kterou dnes projedná vláda, změnit.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme