Vláda projedná pronájem stíhaček, trestní zákon či nemocenskou

Vláda se dnes po týdnu vrátí k projednání smluv, které upravují pronájem 14 stíhaček Jas-39 Gripen pro českou armádu a průmyslovou spolupráci mezi Českou republikou a Švédskem. Stát má za letouny zaplatit téměř dvacet miliard korun. Ministr spravedlnosti Karel Čermák znovu předloží vládě návrh nového trestního zákona, který má zásadně změnit český právní řád a nahradit původní kodex z 60. let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saab J-39 Gripen na letišti | Foto: SAAB-BAE Systems

Kabinet se bude zabývat také variantami zákona o nemocenské nebo způsoby, jak potírat nelegální zaměstnávání cizinců. Posoudí návrh Ministerstva kultury, aby muzea a galerie mohly získat až 150 milionů korun ročně. Peníze by mohly tyto instituce použít na doplnění a obohacení svých sbírek.

Vláda má na programu i některé poslanecké iniciativy. Jedna z z nich počítá s tím, že zasedání parlamentních vyšetřovacích komisí budou v budoucnu veřejná.

Koaliční tým Vladimíra Špidly má schválit i vojenskou strategii České republiky, která analyzuje možná bezpečnostní rizika a způsoby obrany země. Ministři budou diskutovat o mandátu české delegace při nadcházejícím jednání o evropské ústavě, dále o rovném postavení mužů a žen, poněkolikáté dostanou na stůl zákon o kolektivním vyjednávání.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme