Vláda projedná zaslání 40 milionů korun do zahraničí. Největší část má zamířit do Senegalu

Česká republika by mohla v rámci zdravotně humanitárního programu Medevac a programu Pomoc na místě poskytnout do zahraničí peněžní dary v hodnotě 40 milionů korun. Návrh ministerstva vnitra na pondělním zasedání projedná vláda. Čtyři peněžní dary by měly podle materiálu, který má ČTK k dispozici, směřovat do Senegalu, Keni, Gruzie a na Mali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pod hranicí chudoby žije po celém světě asi 800 milionů lidí. (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Nejvyšší dar 25 milionů korun by měl v rámci programu Pomoc na místě směřovat do Senegalu. Peníze mají sloužit k prevenci nelegální migrace směřující na Kanárské ostrovy. Cílem projektu je podpora drobného podnikání navrátilců a mladých Senegalců prostřednictvím tvorby nových pracovních míst, zlepšení přístupu k financování podnikání či školení podnikatelských dovedností. Část peněz má jít také na osvětu mladých lidí a jejich rodin a propagaci ekonomických příležitostí pro mladé v Senegalu.

Mizérie v Afghánistánu sílí. Nemocnice bez peněz zavírají, lidé hladoví a podvyživených dětí přibývá

Číst článek

Zbylé tři dary po pěti milionech korun poskytne Česká republika z programu Medevac. První bude využit na zlepšení poskytování zdravotní péče v okrese Dadaab v severní Keni, kde se nacházejí tři uprchlické tábory, v nichž žijí především uprchlíci ze Somálska. Druhý dar má v Gruzii podpořit screening onkologických onemocnění a také gynekologickou péči.

Poslední dar má podle návrhu zamířit na Mali, kde podpoří zlepšení urgentní mateřské a novorozenecké zdravotní péče. Peníze také podpoří osvětu v oblasti ženské obřízky, která ve velké míře přispívá k častým porodním komplikacím a která je v Mali dosud běžnou praxí. Díky projektu například bude deset zdravotnických zařízení vybaveno materiálem pro porodní a novorozeneckou zdravotní péči.

Česká republika letos v rámci programu Medevac poslala do různých zemí dary v hodnotě 25 milionů korun, v rámci Pomoci na místě pak 91,7 milionu korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme