Vláda projedná změny v insolvenčním zákonu

Insolvenční zákon - to bude hlavní téma jednání vlády. Podle ministerstva spravedlnosti má novela pomoci řešit dopady hospodářské krize. Změny v současných pravidlech počítají například s tím, že by se insolvenční správci měli soustředit především na záchranu firmy, a ne na její zánik..

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie a Kramářova vila

Strakova akademie a Kramářova vila | Foto: Jan Rosenauer

Novela insolvenčního zákona je důvodem dnešní mimořádné schůzky vlády. Změny projednala už před několika dny, sklářským odborům pak navrhla řešení vyplácení mezd zaměstnancům zkrachovalých firem. Podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Jitky Zinke chce úřad prosadit, aby se insolvenční správci soustředili spíše na oddlužení postižené firmy a nikoli její zánik.

Nedostatky současného znění odhalila ekonomická krize, která dostala do potíží firmy skupiny Bohemia Crystalex Trading. Stíňová ministryně spravedlnosti Marie Benešová z ČSSD v Ranním interview Radiožurnálu, řekla, že zákon by mohl mít podporu ve straně.

Sklářští odboráři chtějí před Úřadem vlády demonstrovat znovu - a to 30. března. Podle odborů se náhrady mzdy dočkají jen lidé ze Světlé a Poděbrad, kde přestali dostávat výplaty bezprostředně po vyhlášení insolvence, lidé z Crystalexu zřejmě vyjdou naprázdno, mzdy nedostali až v prosinci a lednu, dlouho po zahájení insolvenčního řízení.

Milan Kopp, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme