Každý zaměstnanec ve školství dostane deset respirátorů, rozhodla vláda. Rozvoz zajistí hasiči

Vláda pro potřeby škol, a to mateřských, základních a středních, uvolní 2,9 milionu respirátorů. Dohodli se na tom ministři na pondělním zasedání. Do krajů rozvezou ochranné pomůcky hasiči. Každý zaměstnanec v regionálním školství by jich měl dostat deset. Informoval o tom tiskový odbor vlády.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda uvolní zaměstnancům škol 2,9 milionu respirátorů (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

„O distribuci se postará ministerstvo vnitra. Dovezou respirátory do jednotlivých krajů, kraje je pak rozvezou do škol,“ uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Množství se podle Lednové odvíjí od počtu pedagogických i nepedagogických pracovníků v mateřských školách, základních školách a středních školách včetně soukromých a církevních.

26 380 000 korun. Dodavatel dostane za roušky zabavené v Lovosicích náhradu, škodu zaplatí vnitro

Číst článek

Ministr školství Robert Plaga (ANO) minulý týden uvedl, že respirátory jsou baleny jednotlivě a pak v balíčcích po deseti. „Takže tady by žádný problém nastat neměl,“ uvedl s odkazem na potíže s distribucí, které doprovázely rozvoz roušek a respirátorů pro seniory.

Asociace krajů minulý týden uvedla, že logistiku distribuce na videokonferenci řešili hejtmani společně s ministry vnitra a ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Potvrdili si, že by ji mělo řídit ministerstvo vnitra, přičemž kraje na svých územích opět mohou aktivovat distribuční systémy, které fungovaly už během jarní vlny koronaviru ve spolupráci s hasiči.

Školy a školská zařízení jsou podle Strakovy akademie v současnosti jedním z nejrizikovějších míst šíření nemoci a vláda chce maximálně předejít možné nákaze učitelů a dalších pracovníků. O počet vydaných respirátorů se sníží množství těchto pomůcek, které se z rozhodnutí vlády převádějí z ministerstva vnitra do Správy státních hmotných rezerv.

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) přibývá nyní každý den 420 pozitivně testovaných žáků a studentů. Nakažených pedagogů je 1680 a žáků a studentů přes 8200, řekl v neděli v České televizi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme