Vláda rozhodne, jak pomoci zatopeným oblastem

O pomoci záplavami postiženým oblastem dnes bude mimořádně jednat vláda. Projedná také návrh, který počítá s nasazením armády při odstraňování škod. Vojáci by mohli pomoci při úklidu nebo při výstavbě improvizovaných mostů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas a ministr obrany Alexandr Vondra | Zdroj: ČTK

„Vláda samozřejmě pomůže, chce shromáždit všechny potřebné informace. Proto vyzývám všechny starosty z postižených oblastí, aby co nejrychleji předložili své požadavky pokud se týká nasazení armády,“ řekl ministr obrany Alexandr Vondra.

Kabinet by měl také projednat případné vydání povodňových dluhopisů. „Vláda pomohla dluhopisy při povodních na Moravě v první polovině tohoto roku a jistě bude připravena pomoci i pokud jde o likvidaci současných škod na severu Čech,“ prohlásil ministr Vondra.

O uvolnění dalších peněz pro postižené regiony bude vláda jednat ve středu. Už dnes ale budou jednotlivé krajské reprezentace jednat o poskytnutí finančních darů z vlastních rozpočtů. Zároveň zváží možnost poslat do postižených oblastí dobrovolníky a materiální pomoc.

Igor Maňour, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme