Vláda rozhodne o vyvedení majetku Letiště Praha

Kabinet dnes bude rozhodovat o začlenění Letiště Praha a Českých aerolinií do nově vytvořeného Českého Aeroholdingu. Ministr financí Miroslav Kalousek předloží vládě návrh na rozdělení společnosti Letiště Praha na dvě části. Do jedné mají být vložena všechna aktiva jako jsou ranveje nebo budovy, druhá část bude provozní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ochranka na pražském letišti. | Foto: Tomáš Adamec

Podle serveru Česká pozice chce ale ministerstvo financí tímto postupem obejít zákon, který privatizaci letiště zakazuje. Normu loni v únoru prosadili sociální demokraté s podporou komunistů, zelených a lidovců.

Rozdělení Letiště a postupné vložení obou částí do Českého Aeroholdingu má podle serveru v budoucnu umožnit vstup zahraničního investora do státního Letiště.

Ten ale nebude moci nakládat se strategickými aktivy, jako jsou ranveje nebo nemovitosti, protože ty už budou ve vlastnictví Českého Aeroholdingu.

Letiště Praha bude převedený majetek od Českého Aeroholdingu pronajímat a také mu vyplácet dividendy. Ministerstvo financí ale popírá, že by zákon chtělo obejít.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme