Vláda schválila opatření ke zlepšení situace ve zdravotnictví

Vláda schválila sérii opatření, která mají zlepšit finanční situaci zdravotnictví zatíženého desetimiliardovým dluhem. Stabilizační kroky jsou přílohou koncepce zdravotnictví, kterou ministři vzali na vědomí před dvěma týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Materiál ministryně zdravotnictví Milady Emmerové počítá například s tím, že stát pomůže oddlužit Všeobecnou zdravotní pojišťovnu a upravit by se měla také síť zdravotnických zařízení.

V oblasti lékové politiky chce ministryně zbrzdit náklady na léky ročně o pět až šest procent, například racionálním předepisováním léčiv či zavedením zdravotních knížek. Emmerová chce snížením obchodní přirážky na léky získat tři miliardy a společnými nákupy léků pro nemocnice šest miliard ročně.

Podle děkana Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně Ivana Malého ale ani pak nářky na nedostatek peněz v systému neustanou. "Těch důvodů je celá řada a jsou všeobecně známé. Když se nad tím zamyslíme, tak o jakém odvětví můžeme říct, že je v něm peněz dostatek, takže je to hodně relativní," doplnil.

Renáta Prátová, Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme