Vláda schválila rozšíření výuky cizích jazyků

Začít s výukou prvního cizího jazyka už od třetí třídy a druhý přibrat nejpozději v sedmé, to je cíl Národního plánů výuky cizích jazyků, který schválila vláda. V současnosti se s výukou cizího jazyka začíná obvykle ve čtvrté třídě a druhý jazyk je nepovinný. Zároveň se podle Národního plánu má zvýšit počet vyučovacích hodin cizích jazyků na základních školách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most přes řeku | Foto: Jan Rosenauer

Podle ministryně školství Petry Buzkové chce její resort ale také zlepšit oblast vzdělávání pedagogických pracovníků. Strategie, která je naplánovaná do roku 2008, si podle ní vyžádá ze státního rozpočtu i evropských fondů celkem pět miliard korun.

"Ministerstvo školství zafinancuje tuto změnu z vlastní schválené kapitoly. Bude investovat částku zhruba kolem 80 milionů korun. Plánované aktivity, kterých je skutečně celá řada, se týkají proškolení učitelů, zajištění nových metod v jejich vzdělávání při přípravě na vysokých školách, informování učitelů, zajišťování metodických materiálů a podobně," řekla ministryně Petra Buzková.

Plán chce do roku 2008 výrazně zvýšit jazykové znalosti dětí i dospělých v Česku.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme