Vláda schválila text programového prohlášení

Vláda Jiřího Paroubka už má své programové prohlášení. Dokument kabinet přijal na svém zasedání včera večer a půjde s ním do Poslanecké sněmovny žádat o důvěru. Toto hlasování se uskuteční v pátek 13. května. Prohlášení Paroubkův tým zveřejní příští úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Milan Urban | Zdroj: ČTK

Dokument čekají podle ministra zahraničí Cyrila Svobody už jen drobné formulační změny. Ty ale nemění podstatu a smysl programového prohlášení: "K tomu má zmocnění předseda vlády, respektive předsednictvo, protože půjde pouze o některé možná technické detaily." Svoboda míní, že text je potřeba upravit proto, aby se v něm některé otázky nebo jejich myšlenky z různých kapitol jednotlivých ministerstev neobjevily víckrát.

Vláda považuje za hlavní prioritu přijetí evropské ústavy. Chce také pokračovat v daňové a rozpočtové reformě nebo podporovat bytovou politiku. Kabinet se také zavazuje připravit zákon o střetu zájmů, který kontroluje vedlejší příjmy politiků.

Helena Šulcová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme