Vláda se chystá změnit přiznávání příspěvků na auta pro handicapované

Vláda chce změnit pravidla přiznávání příspěvků na auta pro handicapované. Do konce loňského roku mohli handicapovaní dostat na vůz 100 tisíc korun jednou za pět let, nyní se jedná o dvojnásobnou částku jednou za deset let. Podle nových podmínek se ale řídí i ti, kteří si vozidlo koupili dříve, než nové regule začaly platit. Koaliční novela má tento stav napravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas na summitu v Bruselu | Zdroj: ČTK

„Cílem je umožnit příjemcům příspěvku na zakoupení motorového vozidla požádat o poskytnutí tohoto příspěvku po uplynutí lhůty nejméně pěti let. Předložený návrh tak odstraňuje neodůvodněné odlišné nároky příjemců příspěvku na zakoupení motorového vozidla, kterým běh lhůty stanovený podle vyhlášky 189/91 Sb. uplynul před 1. lednem 2012, a příjemců příspěvku, kterým běh lhůty uplyne až po tomto datu,“ říká premiér Petr Nečas.

Opoziční ČSSD přišla s vlastním návrhem, jak tuto část sociální reformy změnit, vláda ho ale zamítla. Podle sociální demokracie je zpětná platnost nových pravidel protiústavní a v rozporu s dobrými mravy.

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme