Vláda se seznámí se zprávou o železničním neštěstí ve Studénce

Vyšetřování příčin železniční nehody u severomoravské Studénky bude pravděpodobně trvat déle než tři měsíce. Říká to zpráva ministerstva dopravy, kterou dnes šéf resortu předloží vládě. Z materiálu vyplývá, že se nehoda nemusela stát, pokud by stavbaři požádali o výluku na trati.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády ČR | Foto: Jan Rosenauer

Při železničním neštěstí, kdy do zborceného mostu narazil vlak, zahynulo sedm lidí a sedm desítek se jich zranilo. Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky zpráva nepátrá po konkrétních vinících.

"Ta rekapitulace je určena pro členy vlády a v podstatě mapuje to, co se při nehodě stalo, mapuje práci záchranářů. Dokonce říká, že nehodě se při určitých okolnostech dalo zabránit - v tom smyslu, pokud by byla výluka na trati - to znamená, pokud by bylo orgánům oznámeno, že tam probíhají stavební práce," řekl Hanzelka.

Vláda také projedná také prohranou arbitráž v kauze Diag Human nebo situaci v Gruzii a probere věcný návrh nového trestního řádu, který upravuje například postavení korunního svědka.

Milan Kopp, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme