Vláda souhlasí s premiérovým hodnocením její práce

Vláda souhlasila s hodnocením své činnosti za uplynulý rok, které jí předložil premiér Miloš Zeman. Dokument postoupí parlamentu. V části zprávy, která se týká zahraniční politiky se podle mluvčího kabinetu Libora Roučka konstatuje, že vláda splnila svůj záměr urychlit přípravy na vstup České republiky do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Rouček doplnil, úspěch v této věci potvrzuje i poslední hodnotící zpráva Evropské komise. Zdůraznil, že kabinet nepřistupuje na jednoduché uzavírání jednotlivých kapitol a pouze v nezbytně nutné míře redukuje počet přechodných období. Na druhé straně vláda chápe, že chceme-li být členem Evropské unie, musíme respektovat její pravidla. Z tohoto pohledu kabinet mrzí, že parlament neprojednal vládní návrh zákona o státní službě. Dvakrát také zamítl vládní návrh zákona o zbraních a střelivu.

Miliardu a 200 miliónů korun poskytne stát na na dobudování systému Matra. Tento integrovaný záchranný systém by měl propojit policii, hasiče, záchrannou zdravotní službu, civilní ochranu a některé vojenské útvary. Projekt, který premiér Miloš Zeman přirovnal k policejnímu Temelínu, tak bude stát více než pět miliard. Kabinet tak schválil návrh ministra vnitra Stanislava Grosse.

Vláda také schválila plán restrukturalizace OKD. V jeho rámci převede utlumovaný závod Odra na státní podnik Diamo za symbolickou korunu. Plán musí ještě schválit valná hromada OKD. Karbon Invest, jenž drží téměř padesát procent OKD, s plánem předběžně vyjádřil souhlas. Po dnešním jednání vlády to potvrdil ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr. Hodnotu převáděného majetku odmítl odhadnout.

Kabinet také schválil věcné záměry zákonů o myslivosti a rybářství. K vládnímu záměru mysliveckého zákona se ministři dostávají v době, kdy sněmovna hledá kompromis mezi dvěma poslaneckými verzemi této normy. Z nich jednu podporují myslivci a druhou vlastníci pozemků. Základním cílem věcného záměru zákona je deklarace myslivosti jako tradičního obhospodařování volně žijících živočichů. Z toho vyplývá regulace početních stavů zvěře, která by udržovala v rovnováze přírodní prostředí a volně žijící živočichy.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme