Vláda v pondělí vyhlásí státní smutek za exprezidenta Havla

Vláda příští týden vyhlásí státní smutek za bývalého prezidenta Václava Havla. Radiožurnálu to řekl premiér Petr Nečas. Čeští politici označují úmrtí Václava Havla za obrovskou škodu a ztrátu pro celou zemi. Ve svých komentářích připomínají Havlovu odvahu za totalitního režimu, jeho význam pro společenské změny po roce 1989.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na slavnostní zakončení festivalu přijel i Václav Havel | Foto: Tomáš Adamec

„Podle zákona vyhlašuje státní smutek vláda České republiky. Ta se zítra v 9 hodin sejde na krátkém mimořádném zasedání a vyhlásí v České republice státní smutek.“

ČTĚTE TAKÉ: Podle prezidenta Klause byl Václav Havel symbolem novodobého českého státu

Už dnes se vrcholní představitelé sejdou na Pražském hradě a dohodnou se na dalších krocích. Na Pražském hradě už vlají černé vlajky. Od zítřejšího dopoledne tam budou pro veřejnost vystaveny kondolenční knihy.

Někteří politici prvního českého prezidenta srovnávají s prvním československým prezidentem Tomášem Garrigue Masarykem. Podle prezidenta Václava Klause se Václav Havel stal symbolem novodobého českého státu.

Čeští politici se shodují, že Havlův odchod je ztráta nejen pro Českou republiku, ale pro celý svět. O jeho smrti informují televize, rádia i elektronická média po celém světě.

Tomáš Medek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme