Vláda vyřeší do příštího podzimu problém vepřína v Letech, slíbil ministr Herman

Vláda je podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) blízko k dohodě o odkoupení vepřína v Letech na Písecku. Herman to řekl novinářům na pietním aktu k uctění obětí romského holocaustu u tamního památníku. Vepřín stojí v místě, kde byl za války romský koncentrační tábor.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr kultury Daniel Herman se v Letech u Písku zúčastnil vzpomínkové akce k uctění obětí romského holocaustu

Ministr kultury Daniel Herman se v Letech u Písku zúčastnil vzpomínkové akce k uctění obětí romského holocaustu | Zdroj: ČTK

„Já jsem přesvědčený, že ještě nikdy nebyla žádná vláda tak blízko řešení, jako jsme my,“ prohlásil ministr kultury v Letech.

Podle Hermana se rýsuje dohoda mezi zainteresovanými stranami. Definitivní slovo by mělo padnout do října příštího roku, tedy i do konce volebního období současné vlády.

Vepřín stojí v místě bývalého koncentračnío tábora pro Romy už od sedmdesátých let minulého století. Kromě romských představitelů to kritizují i někteří historici nebo politici. O zrušení vepřína mluvila řada předcházejících ministrů i vlád.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vláda nahradí vepřín v Letech pietním místem koncem svého volebního období, tvrdí ministr kultury Daniel Herman

Podle Hermana se ozývají kritické hlasy i ze zahraničí, například z OSN. Ministr kultury ale považuje za důležité, aby se s vlastní minulostí vyrovnali hlavně sami Češi.

„Jsem přesvědčený, že se nám to podaří, určitá jednání probíhají,“ uvedl už dříve ministr kultury.

Jitka Cibulová Vokatá, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme