Vláda vyšle vojenský speciál

Humanitární pomoc plyne také z Česka. Krizový štáb rozhodl o vyslání armádního speciálu, který do Thajska dopraví další zásilku. Země postižené katastrofou mají velký zájem hlavně o balenou vodu. Zásilka této pomoci se na Srí Lanku dostává z České republiky letadly ČSA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové humanitární organizace Lékaři bez hranic | Zdroj: ČTK

Kromě toho se podle náměstka ministra zahraničních věcí Pavla Svobody připravuje i jiná materiální pomoc, jako třeba léky a na cestu se chystá i tým lékařů. Dnes se také rozhodlo o vyslání vojenského speciálu do Thajska, "který zároveň bude mít možnost přepravit osoby zpět z této postižené oblasti a je na našich pracovnících v Thajsku, aby informovali české občany o této mimořádné dopravní možnosti."

Naše úřady stále nemají kontakt s asi 250 českými občany. Svoboda ale upozonil, že toto číslo se stále mění. Informace o mrtvých českých občanech se zatím nepotvrdily. "Dostáváme různé indicie, některé z nich třeba včera na letišti byly medializovány. Prověřujeme to, ale potvrzeno zatím nemáme nic."

Další skupina českých občanů ze Srí Lanky přiletí do vlasti odpoledne pravidelnou linkou ČSA z Colomba.

Markéta Kaclová, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme