Vláda vyslechne zprávu o nápravě diskriminace Romů ve vzdělávání

Vláda projedná návrhy opatření jako reakci na rozsudek Evropského soudu pro lidská práva o diskriminaci Romů ve vzdělávání. Soud přitom vynesl verdikt už před třemi lety, český kabinet dosud ale nepřišel s účinnou nápravou. Ministr školství Josef Dobeš teď předkládá svůj materiál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

romové | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Dokument navazuje na předchozí zprávy. Mimo jiné pracuje s následujícím harmonogramem komunikace s výborem ministru Rady Evropy.

Do poloviny příštího roku chce ministr podat zprávu o naplňování změn zákonů. V materiálu ale přiznává, že strany zainteresované v připomínkovém řízení dosud nenašly shodu v návrzích nových vyhlášek.

Rezort je tedy přepracuje a předloží příští rok znovu. Až rok po začátku platnosti vyhlášek lze podle materiálu dostat relevantní data o počtu romských dětí, které se vzdělávají podle speciálního programu pro žáky s lehkým mentálním postižením.

Přesný harmonogram tedy počítá, že až v lednu 2014 ministerstvo předloží zprávu o zahájení realizace opatření. To bude 7 let pod vynesení rozsudku.

Nikola Bojčev, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme