Vláda žádá dohled nad spory kolem TV3

Vláda požádala mediální komisi sněmovny, aby dohlédla na spory kolem TV3. Členům komise to oznámil ministr kultury Pavel Dostál. Podle něj vláda nechce, aby stát musel absolvovat další arbitrážní řízení jako v případě sporu o televizi Nova. Kabinet si nechal od legislativní rady vlády vypracovat právní posudek na celou záležitost kolem převodu licencí u TV3. Z něj jednoznačně vyplývá, že by kauza mohla vyústit do dalšího arbitrážního řízení proti České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tv3 | Foto: tv3

Člen komise, poslanec Unie svobody Vladimír Mlynář, tvrdí, že kauzy TV Nova a TV3 jsou důkazem, že rada nepracuje dobře a měla by být odvolána. "Můj názor je, že rada tu roli, kterou jí svěřuje zákon, neplní dlouhodobě, že to dokazují výsledky arbitráže - dokonce obou arbitráží, jak té londýnské, tak té stockholmské ve věci televize Nova, a tak ty současné problémy kolem TV3. Podle mého soudu rada v této věci neplní svou roli a měla by být nahrazena kompetentnějšími členy," řekl Českému rozhlasu Mlynář.

Místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek kritiku odmítá. Rada podle něj neměla možnost do kauzy TV Nova účinně zasáhnout, protože podle nového zákona k tomu neměla dosatatek pravomocí. "Já se rád budu komukoliv zodpovídat. Nicméně, jestliže někdo žádá mou hlavu, tak by si měl dát tu právní práci přinést relevantní důkazy, ale takovéhle tvrzení jedna paní povídala, co předvádí pan poslanec Mlynář, to bohužel musím odmítnout, to je právní nihilismus."

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme