Vláda zamítla návrh ČSSD na zavedení vyšší daně u příjmů nad 100 tisíc

Sociální demokraté s návrhem na zavedení třicetiprocentní daně u lidí s vyššími příjmy ve vládě neuspěli. Vyšší daň by měli platit lidé, kteří si za rok vydělají víc než jeden milion dvě stě tisíc korun. Vláda sice návrh zamítla, teď jej ale posoudí zákonodárci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas přichází na jednání vlády | Foto: Tomáš Adamec

Podle premiéra Petra Nečase je progresivní zdanění v rozporu s koaliční smlouvou. „Návrh dílčím a nesystémovým způsobem zasahuje do stávajícího daňového zatížení daňových subjektů. A to bez řádného zhodnocení dopadů na tyto subjekty,“ vysvětlil Nečas.

Podle něj navíc návrh neobsahuje ani zdůvodnění, proč je právě částka, která byla stanovena předkladateli ve výši 1,2 milionů korun, zvolena jako hranice, při jejímž překročení mají být příjmy fyzických osob zdaněny vyšší sazbou.

Podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha by se ale i tímto způsobem daly zajistit peníze na financování veřejných výdajů. „Je to vlastně naše programová záležitost s tím, že jsme od počátku přesvědčeni o tom, že vláda nehledá zdroje na příjmové stránce rozpočtu,“ uvedl.

Václava Marešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme